Zehirlenmelerin Odağındaki Rota Yemek Şirketinden İlk Açıklama Geldi » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 18 Haziran 2017 264 Görüntüleme

Zehirlenmelerin Odağındaki Rota Yemek Şirketinden İlk Açıklama Geldi

 

Manisadaki askeri kışlalarda art arda yaşanan ve 800 den fazla askerin etkilenerek hastanelere kaldırıldığı zehirlenme vakaları’nın odağındaki Rota Yemek Şirketi tarafından, zehirlenme vakaları hakkında açıklamalar geldi.

Şirket tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada şu başlıklar öne çıktı

Yaşanan olaylardan son derece üzgün olduklarını belirten Rota Yemek Şirketi,  sektörde 12 yıllık bir deneyime sahip olduklarını 2500 çalışan ile hizmet verdiklerini ve hizmet verdikleri ve gıda konusunda titizliği ön planda tuttuklarını belirttiler. Zehirlenme vakaları ile ilgili olarak sebep hakkında şu ana dek kesin ve net bir labaratuvar bulgusuna rastlanmamış olmasını belirten yetkililer şirketlerinin ağır itham ve baskı altında kalmalarından son derece üzüntülü olduklarını belirtirken, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın açıklamalarına atıfta bulunarak olası diğer sebeplerin değerlendirilmesini de istediler.

Rota Yemek Şirketi açıklamasında geçtiğimiz Mayıs ayında Manisa kredi ve yurtlar kurumu ile Kırkağaç askeri kışlasındaki gıda zehirlenme olaylarına da dikkat çekerek, bu kurumlara yemek vermediklerini ve zehirlenme vakaları nın Manisa kaynaklı başka bir şeyden de olabileceğine vurgu yaptı.

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, zehirlenme vakalarını yerinde incelemek için bölgeye gitmiş ve Manisa bölgesinde sık yaşanan deprem aktivitelerini  hatırlatarak zehirlenmelerin gıda’dan olmayabileceği, deprem aktiviteleri sonucu yer altı sularına karışabilecek diğer toksik maddelerin bu olaylara sebep olmuş olabileceği yönünde olasılık bildirmişti. Rota Yemek Şirketi’de yaptığı açıklamada Bakan’ın mülakatına dayanan bir açıklamada bulunmuş oldu.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet