Yine Manisa Yine Zehirlenen Askerler » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 17 Haziran 2017 292 Görüntüleme

Yine Manisa Yine Zehirlenen Askerler

Geçtiğimiz ay Manisa’da görev yapmakta olan askerlerimiz kışlalarında zehirlenme vakası yaşamıştı. Kamuoyunda çok tartışılan bu olay için çeşitli yorumlar gelmiş, gıda zehirlenmesi olabileceği sonucu tartışıldığı gibi Manisa Valisi Mustafa Güvençer binden fazla askerimizin zehirlenme geçirmesini psikiolojik olarak nitelendirmişti. Vali’nin beyanatları hem basın da hemde sosyal medya da tepkilerin yaşanmasına yol açmıştı.

Ve Askerler Yine Zehirlenme Vakası İle Hastanelerde

Türkiye, geçtiğimiz ay yaşanan zehirlenme vakası şokunu henüz atlatmamışken yine Manisa’dan 1.Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında zehirlenen askerlerin hastanelere taşındığı haberi geldi.

CHP Manisa milletvekili Tur Yıldız Biçer sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda Manisada askerlerin yine gıda zehirlenmesi şüphesi ile sağlık kurumlarına nakil edildiğini belirtti. Zehirlenen askerlerin hastanelere nakillerinin bu kez ambulanslar ile yapılmadığını askeri araçlar ile yapıldığını söyleyen Biçer, devlet hastanesinde tedaviye alınan 21 askerin olduğunu diğer askerlerin ise Merkez efendi Hastanesinde ilk müdehalelerine başlandığını söyledi.

Tur Yıldız Biçer, geçen ay Manisada yaşanan ilk zerhirlenme vakasında 1 askerin hayatını kaybettiği 1500 askerin tedavi gördüğünü hatırlatarak kışlanın yemek tedariğini gerçekleştiren ROTA YEMEK şirketi nin bu ağır vaka sonrası kışlanın yemek tedarik hizmetine devam etmesini de eleştirdi.

Halen Manisa’da iki hastanede 67 asker zehirlenme şüphesi ile tedavi altındalar.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet