Putin ; Gülen Gerçekten Darbe Girişimi Yaptıysa ABD nin Haberi Olmaması İmkansız » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Dünya 17 Haziran 2017 258 Görüntüleme

Putin ; Gülen Gerçekten Darbe Girişimi Yaptıysa ABD nin Haberi Olmaması İmkansız

15 Temmuz darbe girişimi hakkında Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’den çarpıcı analizler.

Putin röportajları isimli çekilmekte olan belgesel için demeç veren Rusya devlet başkanı başarısız darbe girişimi hakkında ilk kez bu denli açık analizlere yer verdi. Putin konuşmasında Erdoğan’ın kendisine darbe girişiminde ABD’nin oluşumda yer aldığı konusunda asla beyanat vermediğini söyledi. Gülen’in darbe girişiminde bulunduğuna dair bir fikri olmadığını söyleyen Putin, şayet Gülen darbe girişiminde yer aldıysa bu Amerikan İstihbarat birimlerinin olan bitenden haberlerinin olmaması hayal bile edilemeyeceğini söyledi.

Sözlerinin satır aralarında İncirlikte bulunan Amerikan üssü hakkında söylemlerde bulunan Putin, Türkiye deki İncirlik üssündeki Amerikan askerlerinin darbe girişimi hakkında faal görev aldıklarını da belirtti.

Putinin İncirlik Amerikan Üssü Hakkında Endişeli Düşünceleri

İncirlikte konuşlanmış olan Amerikan üssünde taktik amaçlı nükleer silahların bulunuyor olması bir takım kabus senaryolarını düşündürmekte. Bu konuda hassas endişelere sahip olduğunu dile getiren Rusya devlet başkanı Putin, darbe veya diğer kriz senaryoları gelişmesi durumunda bu nükleer silahların kimler tarafından kimlere karşı kullanılabileceği veya bu silahların başına neler gelebileceği gibi sorular karşısındaki derin endişelerini de dile getirdi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet