Kılıçdaroğlunun Başlattığı Yürüyüş Eylemine Hükümetten Tepkiler » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 16 Haziran 2017 183 Görüntüleme

Kılıçdaroğlunun Başlattığı Yürüyüş Eylemine Hükümetten Tepkiler

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun Mit Tırları davası sonucu 25 yıl hapis cezası almasının ardından CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun başlattığı ” adalet ” sloganlı yürüyüş eylemine hükümet kanadından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kılıçdaroğlunun eylemine ilk tepkiyi MHP genel başkanı Devlet Bahçeli göstermiş ve ” Akılsız başın cezasını ayaklar çeker ” söylemi ile dikkat çekmişti. Sonrasında  Bahçeli’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda bu yürüyüş için karşıt yürüyüş başlarsa ne olacak tarzında yapılan paylaşımlarıda sosyal medya kullanıcıları tarafından tartışma gündemine getirilmişti.

Bugün hükümet kanadından iki önemli isim Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından gelen açıklamalar gündemdeki yerini aldı.

Başbakan Binali Yıldırım sokakta adalet aranmayacağı ve dokunulmazlıkların kaldırılması ile birlikte gelişecek sonuçları Kılıçdaroğlunun’da bildiğini ve buna rağmen başlatılan eylemde Kılıçdaroğlu nun kendisine eziyet etmekten ileri gidemeyeceği yönünde açıklamalarda bulundu. Adalet mülkün temelidir esasına yaptığı göndermeleri de öne çıkartan Başbakan, yürüyüş eyleminin provakasyonlara açık olmasından duyduğu endişeyi de dile getirdi.

Hükümet kanadından gelen diğer bir yorum’da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan 

Adalet bakanı Bekir Bozdağ, bakanlığa ait resmi inetrnet sitesinden yazılı bir duyuru gönderdi. Duyuru metninde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suç işlediğini vurgulayarak  açıklamalarda bulun Bozdağ, yargı süreci devam eden konularda süreci etkileyecek şekilde yapılan açıklamalar, karar mevkindeki hakim ve savcıları yargı mensuplarını hedef göstermenin suç olduğunu hatırlatarak, bu tür davranışların mahkemelerin alacağı tarafsız kararları da etkileyeceğini savundu. Bekir Bozdağ imzalı açıklamanın sonunda tüm hukuk kurallarının Kemal Kılıçdaroğlu için de geçerli olduğu hatırlatmasına yer verildi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet