Kadir Topbaş’ın Damadı Ömer Faruk Kavurmacı İçin Tutuklama Kararı » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 16 Haziran 2017 192 Görüntüleme

Kadir Topbaş’ın Damadı Ömer Faruk Kavurmacı İçin Tutuklama Kararı

Geçtiğimiz günlerde FETÖ kapsamında  iş adamlarına yönelik açılan soruşturmalar kapsamında tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı sağlık sorunları gerekçesi ile salıverilmişti.

Devam eden soruşturma kapsamında TUSKON iddianamesinin kabul edilmesi ile birlikte Ömer Faruk Kavurmacı hakkında yeniden tutuklama kararı verildi ve İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklama amaçlı yakalama kararı verildi . Kavurmacı’nın tutuklu kaldığı süreç de Silivri Devlet hastanesince verilen  ” Cezaevi sartlarında hayatını kendi başına idame ettirmesinde sorun yoktur” raporunu dikkate alan mahkemece yeniden tutuklanması hükmüne varıldı.

Bilindiği üzere 23. Ağır Ceza Mahkemesi iddianamede eksikliklerin saptanması gerekçesi ile savcılığa iade etmişti.İddianamede ki eksikliklerin giderilmesi ile birlikte mahkeme harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ının, FETÖ’nün iş dünyası kolu olarak bilinen TUSKON yapılanmasının üye ve yöneticilerine yönelik 86 kişi hakkında hazırladığı iddianamesinin onay alması ile birlikte Kavurmacı’nın sağlık sorunları gerekçesi ile sulh ceza hakimliğince aynı gün salıverilmesi kamuoyu vicdanında rahatsızlık yaratmıştı.Alınan bilgilere göre Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliye edilmesine söz konusu olan hastalığının olaylardan çok daha öncesinde var olduğu bildirilirken tutuklamaya yönelik aranmasına başlandı.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet