Hükümet Kanadı Medya da Askerleri FETÖ nün Zehirlediği İddiası » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 19 Haziran 2017 272 Görüntüleme

Hükümet Kanadı Medya da Askerleri FETÖ nün Zehirlediği İddiası

Manisa da yaşanan ve yüzlerce askerin zehirlenme geçirmesi olayının perde arkası için hükümet kanadından yemek şirketinin sorumlu olabileceği dışında bir çok olasılık gündeme getirilmeye devam ediyor. Bakanlığın depremler yüzünden olabilir açıklamasının ardından hükümete yakın tv ve gazetelerden servis edilen haberlerde FETÖ şüphesi vurgulanmaya başladı.

Manisa Valiliği tarafından  bugün yapılan açıklamada halen 17 askerimizin tedavi altında tutulduğunu ve hayati tehlikelerinin olmadığı bilgisi verildi.

Zehirlenmelerin Arkasındaki İsim FETÖ olabilirmi

Hükümete yakın medya organlarınca servis edilen haberler, istihbarat birimlerine ulaşan Fetö’nün halk arasında gerilim yaratmayı planladığı sabotaj faaliyetlerinde bulunacağı yönündeki bilgilere dayandırılarak bunun Fetö tarafından organize edilmiş bir sabotaj eylemi olduğu bilgisi içeriyor.Zehirlenme olayını soruşturan Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütünce yapılabilecek sabotaj şüphesini de soruşturmaya dahil ettiğini açıkladı.

 

 

Savcılık, yemek şirketi çalışanlarını mercek altına alırken yakın tarihte Rota Yemek Şirketinde işe başlamış olan kişiler ve bağlantıları araştırılmakta. Yemek şirketi çalışanı üç gıda mühendisi aşçı ve aşçı yardımcısı olmak üzere şu ana kadar toplam 21 kişi gözaltına alındı.

Emniyet ve Savcılığın özel bir birim oluşturarak her olasılığın tek tek değerlendirildiği soruşturmada can kaybı yaşanmamış olması yürekleri ferahlatsa da beraberinde getirdiği sorulara halen çözüm bulunabilmiş değil. Rota Yemek şirketinin hizmet verdiği kurumlarda yaşanan art arda zehirlenme vakaları akıllara bir çok soru işareti getirmekte.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet