Futbol Maçlarının Süresi 60 Dakika ya İndirilebilir. » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Spor 17 Haziran 2017 396 Görüntüleme

Futbol Maçlarının Süresi 60 Dakika ya İndirilebilir.

Birçok sporseverin ilgi alanı olan futbol’da kalıplaşmış kurallardan birçoğunda yeni düzenlemeler ve değişiklikler yapılması gündemde.

Uluslararası Futbol Birliği ( IFAB ) tarafından basına yapılan açıklamalarda köklü değişiklikler hakkında düzenlemeleri tartışmaya başladıkları bildirildi. IFAB Direktörü David Elleray tarafından görüşmeye açılacak ve gündeme getirilecek olan kurallar arasında frikik ve korner atışı kullanan oyuncunun pas vermeye gerek kalmadan topu kendi başlarına oyuna sokması, kalecilere yapılan geri pas durumunda ceza sahası içerisinde kalecinin topa elle müdahale etmesi halinde hakemin penaltı düdüğü çalması, frikik vuruşu esnasında top’un durdurulması gereği olmadan yeniden oyuna dahil edilmesi, penaltı durumunda bir oyuncunun ceza sahasına girmesi halinde atışa gerek olmadan direkt gol’ün verilmesi gibi alışılagelmiş birçok kuralda değişikliklerin tartışılacağı belirtildi.

IFAB Direktörü David Elleray’ın düşünülen  yeni kural değişiklikleri hakkındaki açıklamaları içerisinde en dikkat çeken konulardan biriside futbol maçlarının süresi hakkında oldu. Değerlendirmeye alınan yeni uygulama da futbol maçlarının oyun süresi 60 dakika olarak planlanıyor ve topun oyun dışı kaldığı sürelerin bu süreye ayrıca ilave edilmesi ( uzatmaların oynanması ) planlanıyor.

Planlanan yeni radikal kurallardan bir diğeri de fairplay uygulamaları ile ilgili, saha içerisinde bir futbolcunun hakemin kararlarına itirazda hakemin onurunu zedeleyecek davranış sergilemesi durumunda futbolcunun takımına  puan silme cezası gibi ağır yaptırımlar uygulanması tartışılıyor.

Yeni kural tartışmaları içerisinde dikkat çeken diğer bir kural değişimi önerileri de penaltı atışının kaçırılması durumunda oyunun durdurulması ve kaleci atışı ile başlaması yönünde.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet