Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ; Kılıçdaroğlu’nun Yürüyüşü FETÖ ye Destek Demektir » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Siyaset 18 Haziran 2017 327 Görüntüleme

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ; Kılıçdaroğlu’nun Yürüyüşü FETÖ ye Destek Demektir

Geçtiğimiz günlerde CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen 25 Yıl hapis kararı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ” Adalet ” sloganlı yürüyüş eylemi hakkında hükümet kanadından gelen tepkilere Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli ‘de katıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ın Eleştirilerinin oluşturduğu yargı birgün Kılıçdaroğlunun da kapısını çalabilir ve bizim sayemizde eylem yapabiliyor tarzındaki açıklamaları sonrasında Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli’nin sözleri gündeme oturdu. Canikli sözlerine Kılıçdaroğlu nun yürüyüşünün FETÖ örgütüne bir anlamda destek çıkmak anlamına geldiğini söyleyerek başladı. Ülke sırlarının gizli kalması gerekliliğine değinen Canikli o bilgilerin kim ya da kimler tarafından sızdırıldığına dikkat çekti ve Enis Berberoğlu’na bu bilgileri kimin verdiği konusunu yeniden gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun adalet için yürüyoruz söylemini de eleştiren Canikli, adalet arayışının yürümekle sokaklarla olmayacağını adalet arayışı için adresin belli olduğunu vurguladı.

Devlet sırlarını açığa çıkartan devletin güvenliğini direkt olarak etkileycek olan bu bilgileri kimlerin sızdırdığının elbette açığa çıkacağını söyleyen Canikli, bu tarz bir hareketin ne desteklenmesi ne de savunlumasının mümkün olmadığını söyledi.

Kişiye Özel Adalet Olmaz

Nurettin Canikli açıklamalarında cezaların adil olmadığını ağır olabileceğini düşünenlerin hak arama yöntemlerinin sokak olmayacağını yargı ve hukuk mekanizmalarının kullanılması gerekliliğini  savundu, ve yargı kararını beğenmeyen herkesin sokakta adalet aramaya kalkması ülkeyi sadece kaos a götüreceği endişesini dile getirdi.

Etiketler:


Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet