Bacağındaki Alçıyı Söktü Ama Yinede Sınava Alınmadı » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Güncel 18 Haziran 2017 205 Görüntüleme

Bacağındaki Alçıyı Söktü Ama Yinede Sınava Alınmadı

Bursa da meydana gelen olayda LYS sınavından bir gün önce (dün) ayağı kırılarak alçıya alınan 26 yaşındaki Cihat Özkan, sınava gireceği yer olan Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ne ait A Blok binasına geldi. Sınav saati geldiğinde sınava alınacak öğrenciler içeri girmeye başladığında sıra kendisine geldiğinde bacağındaki alçı yüzünden görevliler Cihat Özkan’ı içeri alamayacaklarını söylediler. Özkan, görevlilerin itirazı üzerinde yanında getirmiş olduğu hastane raporunu görevlilere ibraz etti ve ayağının kırıldığını ve hastanede alçıya alınarak rapor düzenlendiğini belirtti. Raporu inceleyen görevliler ise rapor’un ÖSYM ‘ye bildirilmiş olması gerektiğini mevzuatın böyle yürüdüğünü söyleyerek, kendisini sınava ancak ayağındaki alçıyı sökmesi durumunda sınava alabileceklerini belirttiler.

Alçıyı Söktü Ama Yinede Sınava Giremedi

Bunun üzerine çevredeki vatandaşlar ve öğrencilerin yardımıyla sınava girebilmek için ayağındaki alçıyı söken Cihat Özkan uzun uğraşlarının sonucunda sınavın başlamasına 4 dakika kala sınav salonunun kapısına geldi. Bu seferde kendisini başka bir sürpriz bekleyen Özkan sınava giriş için kimlik yerine üzerindeki sürücü belgesini ibraz etti,. ÖSYM görevlileri sınava girecek öğrencilerin sadece kimlikle giriş yapabileceklerini söylediler ve sürücü belgesi ile sınava öğrenci alınamayacağını belirttiler. Nüfus Kağıdının dün gece hastanede kaldığını şu an yapabilecek bir şeyinin olmadığını belirten talihsiz genç ehliyetinin olduğu halde sınava alınmaması yüzünden 1 yıllık emeğin boşa gitmesine çok üzüldüğünü söyleyerek yetkililerden mağduriyetinin giderilmesi için yardım istedi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet