Alperen Ocaklarından Açıklama ; LGBTİ Onur Yürüyüşünü Yine Yaptırmayacağız » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Siyaset 19 Haziran 2017 232 Görüntüleme

Alperen Ocaklarından Açıklama ; LGBTİ Onur Yürüyüşünü Yine Yaptırmayacağız

Eşcinsellerin her yıl düzenlediği geleneksel LGBTİ onur yürüyüşü ülkemizde de yapılmaktaydı, geçtiğimiz yıl Alperen Ocaklarının gösterdiği tepki ve oluşturdukları kamuoyu sonucunda valilik yürüyüş izni vermemişti.

Bu Yıl Düzenlenecek Yürüyüş 25 haziranda Yapılacak

Planlanan yürüyüş etkinliği 25 Haziran 2017 tarihinde Taksim’den başlayacak, bu gelişmenin ardından İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican tarafından yürüyüş etkinliğini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmasına engel olmak için adımlar atacaklarını söyledi. Mican açıklamalarında farklı konulara da değinerek eşcinsellerin mahallelerde örgütlendiklerini ve aile kültürünün yok edilmesine sebep olduklarını, kültürel değerlerin böylelikle yok edilmeye çalışıldığını söyledi. Eşcinselliğin yaygın hale getirilmesinin bir proje çalışması olduğunu savunan Mican, bu projenin komünist ve emperyalist ülkeler tarafından organize edildiğini ve amacın Türk Aile yapısının çökertilmesi olduğunu belirtti. Gençlerin eşcinselliğe özendirilmesi için mahalle çalışmalarının yapıldığı söyleyen Mican, Ülkenin istihbarat birimlerinden bu konuya duyarlı olmalarını talep etti.

Mican’dan Gerilimi Yükseltecek Sözler

Alperen ocakları il başkanı Mican konuşmasında şayet LGBTİ’nin yürüyüş için devletten izin alsa dahi buna müdahale edeceklerini asla yürüşüyüşe izin vermeyeceklerini hatta gerekirse 200 bin kişi ile yolu kapatarak tavırlarını ortaya koyacaklarını söyledi.

Topluma çağrı yaptığını söyleyen Mican,  LGBTİ gibi yapıların çok tehlikeli olduğunu bu tarz yapıların ahlaksızlık örneği olduğunu ve böyle bir ahlaksızlık tutumunun karşısında olduklarını,  engel olunmaması durumunda tehlikenin giderek daha da yayılacağını belirtti ve devletin izin vermesi durumunda kendilerinin buna izin vermeyeceklerini bir kez daha yineledi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet