ABD Başkanı Trump Aylık Kazancını Açıkladı » Haber Gazeten | haber, haberler, son dakika haberler, güncel haberler, spor haberleri Habergazeten – Türkiye ve Dünya genelindeki haberleri güncel şekilde ziyaretçisine sunan haber sitesi
Ana Sayfa Dünya 18 Haziran 2017 208 Görüntüleme

ABD Başkanı Trump Aylık Kazancını Açıkladı

Kazanç ve gelir açısından belkide dünyanın en çok konuşulan ismi ABD Başkanı Donald Trump kendi isteği doğrultusunda aylık kazancını açıkladı.

Başkanlığa uzanan hayatında başarılı bir iş adamı olarak tanın Trump’ın emlak yatırımlarından yüksek kazançlar elde ederek edindiği serveti zaten biliniyor, Trump’ın açıklamaktan kaçındığı vergi beyannamesini bu kez kendi isteği ile açıklamasının ardından bu konudaki meraklar da biraz giderilmiş oldu.

Açıklanan beyanneme sonrasından emlak milyoneri Trump’a,  2016 Ocak ve 2017  nisan ayları arasındaki dilimde en çok para kazandıran yatırımlarının başında golf tesislerinin geldiği görüldü, bu alandaki yatırımları genel kazancın neredeyse yarısını oluşturuyor. Golf tesisileri yatırımları arasında en çok kazandıranı ise Florida Mar-a-Lago oldu. Trump ın başkan seçilmesini fırsata çeviren kulüp tam anlamıyla fırsatı servete dönüştürmeyi başardı. Kulüp aidatları 100.000 usd dan 200.000 usd a çıkartılınca  hatırı sayılır rakamlar gelir hanesine eklenmiş oldu.Bu artış sayesinde kulüp totalde 33 Milyon dolara yakın bir gelir elde etti.

Trump ın kişisel olarak toplam mal varlığı ise ( emlak değerleri minimal oranda hesaplanmıştır ) 1.4 milyar dolar olarak açıklandı.

Trump’a ait şirketlerin borçları ise yaklaşık 315 Milyon dolar seviyesinde olduğu belirtilerken, 2016 Ocak ve 2017  nisan ayları arasında ki toplam gelir itibariyle açıklanan rakam ise 596 Milyon uısd seviyelerinde açıklandı. Genel bir hesapla bu dönem baz alınarak Trump’ın aylık geliri 37 Milyon usd seviyelerinde gerçekleşti.

Sürekli gizli tutulan Trump’ın vergi beyannemesinin açıklanması ile bu konuya ilgi duyanların merakları da giderilmiş oldu.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

sesli sohbet